logo
Malzeme transfer konveyör sistemleri, Makina imalatı, palet transfer konveyörleri, Palet yük asansörleri ve Sorter ayrıştırma sistemleri imalatı alanlarında hizmet vermekteyiz.

Sorter Otomasyon

Palet Yük Asansörü İmalatı

Konveyor İmalatı

İletişim

90 532 692 22 10

info@fabrika-otomasyon.com

Papatya2 Residence Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 1993.sok K:12 D:240 Esenyurt, Beylikdüzü, İSTANBUL

90 532 692 22 10

Top

Sorter Ayrıştırma Sistemleri

Sorter ayrıştırma sistemlerimiz (Otomatik kargo ayrıştırma sistemleri)

Depolama ve ayırma işlemlerinin otomatik gerçekleştirildiği ileri teknoloji ürünü olarak yer almaktadır. Kargo sistemlerinde ve lojistik zincirinde kolaylık, eleman tasarrufu ve zamandan tasarruf sağlamayı hedefleyen bir sistemdir. Günümüzde kargo ve lojistik sektörünün olmazsa olmaz sistemleri haline gelmiştir. Firmamız yıllardır sektöründe lider kargo ve lojistik firmalarına sorter ve konveyör sistemleri ve otomasyonları kurmaktadır. 

SLA-1
vanderlande
576
The Welshpool facility houses TNTÕs largest fully-automated sortation system in the Asia Pacific region.

İleri Teknoloji Sorter Ayrıştırma sistemlerimiz

Üstün teknoloji özelliklerine sahip Sorter otomasyonu otomatik kargo sistemini kapsar. Sürekli aktarma sağlayan mekanizması ile doğru çözüm üründür. Anahtar tesliminden ürün kurulum aşamasına kadar hizmeti tam teşekküllü aktarılmaktadır. Yüksek hızı, ürünün ağırlık ve boyutuna göre 1000 adet/dk ya varan hızlarla yüksek doğruluk ve hassasiyette ayrıştırma yapar.

Elektronik otomasyon kısmında Siemens S7 1500 serisi fail safe ve redundant PLC kullanmaktayız. Motor, redüktör ve pinomatik aksamlar olmak üzere sistem üzerinde kullanılan tüm ekipmanlar avrupada sektöründe lider üreticilerin ürünleridir. 

Üretimi – Dizaynı – Kurulumu

Sorter sistemleri  kuran firmamız; Sorter sistemlerine ilave olarak diğer destek hizmetlerini de sunmaktadır. Konveyör ve depolama sistemlerinin dizaynını yaparak tecrübeli ekipçe hizmet aktarılmaktadır. Bu süreçte kargo ayrıştırma sistemi otomasyon niteliği ile üretimi sağlanır. Kurulum ve ek hizmetlerle de anahtar teslim sağlanır.

 

Kurulum aşamasında;

Kalifiye montaj ekibimiz gerekli işlemleri uygularken ürüne yönelik detay ve bilgileri de aktarmaktadır. Kaynakları ne şekilde kullanmanız gerektiği ve ürüne ilişkin her türlü detayları da belirtmektedir. Bununla beraber kalifiyeli ekibimiz hizmetinde bütün çözümleri sunmaktadır. Sistemin konsept dizayn aşamasında dikkate alınan hususlar;

  • Lojistik tedarik gücünüzü dolaylı olarak arttıran
  • Taşıma zincirini sürekli hizmet verecek şekilde düzenleme

hususları olarak yer alır. Sistemin konsept dizaynından sonra ise üretim aşamasında verimlilik unsurunu karşılayacak şekilde çalışma yapmaktayız.

İşimşiz sadece sorter sistemi mekanik dizaynını yapıp imalatını yaparak devreye almak değil, sürecinizi en uygun çözümü belirleyip buna uygun sistemleri kurmaktır.

Kurulum & Montaj İçin Özel Ekip

Sistemin anahtar teslimi olan kurulum/montaj aşaması ivedi ve sorunsuz esasına bağlı sağlanır. Kurulum için yönlendirdiğimiz ekip üst düzey kalifiye çalışanı olarak bulunur. Bütün hizmeti detaylarını aktaran ve çözüm desteği sağlayan ekibimiz olmaktadır. Üstük teknoloji mühendislik sisteminin; kaynakların kullanımı için de destek çözümü sağlamaktadır. Özel ekibimiz kurulumda sistemi teslim edilebilir hale getirmek için;

– Sistemi sürekli çalışabilir pozisyonda bulundurmak için düzenl, temiz ve hızlı dengeli kurulum ve devreye alma süreci yürütülüt.

– Sistemin kaynaklarından verimin alınabilmesi için sistem kontrolü sağlanır.

– Kurulum sonrası sistemin test aşaması ile çalışma kapasitesi kontrol edilir.

– Sistemin hızlı devreye alınıp eğitimleri pedegojik formasyon almış makina ve elektronik mühendislerimiz tarafından verilmektedir. 

Ekibimiz bu esaslarını dikkate alarak hizmeti sağlamaktadır. Sonraki süreç için sisteme dair hizmetler danışmanlık birim hizmetleri kapsamında aktarılmaktadır.

 

Yüksek kapasiteli sorter sistemleri devreye alımlarımız yurt içi ve yurtdışında devam etmektedir.

Anahtar teslim lojistik otomasyonu projeleri ile tanınan firmamız, yurtdışı ve yurtiçi partner firmalarımızla beraber Yılda 20 adet yüksek kapasiteli anahtar teslim sorter sistemleri ve 500 adet teleskopik konveyörü devreye alma kapasitesine sahiptir.

Express tepsi türü sorter’in, yüksek kapasiteli ve yüzde 100 yerli üretim olması gibi özellikleriyle ülkemize bir ilki kazandıran firmamız, “Günde yüz elli bin adet ürünü işleyebilen Express sorter sistemimiz, ilk ve tek yerli yüksek kapasiteli sorter olma ünvanını almıştır.  Express sorter tek ve çift katlı olmak üzere,  crossbelt sorter ve sliding shoe sorter tipinde imalatlarımız mevcuttur.

2020 yılında, bir önceki yıla göre, hemen her alanda kapasitemizi iki katına çıkardık.  Üretim, montaj, Otomasyon ve Yurtdışı ofisi olarak dört ayrı lokasyondan anahtar teslim lojistik otomasyonu projelerine her zamankinden daha yoğun bir şekilde devam ediyoruz.  Dünyada ve yurtiçinde büyük lojistik, e-ticaret ve kargo dağıtımı projelerinin büyük bir kısmının yüklenicisi olmanın gururunu yaşıyoruz.

2019 yılında tasarladığımız tepsi türü sorter Express, ürünü kullanan e-ticaret firmalarına kazandırdığı avantajlar sayesinde 2020 yılına damgasını vurmuştur. Günde yüz elli bin adet ürünü işleyebilen Express sorter, ilk ve tek yerli yüksek kapasiteli sorter olma ünvanını almıştır.

Express sorter; tepsi türü sorter, bir yüksek kapasiteli sorter olma ve %100 yerli üretim olma özellikleri ile ülkemize bir ilk kazandırmıştır. Teleskopik konveyörlerimizin daha çok merkezi Avrupa’ya ihraç edilmesi ve Avrupalı sistem entegratörlerine rakip olması da bir ilktir.

Hizmet verdiğimiz endüstrilerin başında lojistik, e-ticaret ve kargo dağıtımı gelmektedir. E-ticaret satışlarındaki artış kargo dağıtım firmalarını da doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla e-ticaret firmalarında yapılan tesis ya da yatırım kararları kargo firmalarını da aynı yönde etkileyecektir. Bu sektörlerin öne çıkan en önemli yatırım kriteri saatlik ürün ayrıştırma kapasitesidir. Özellikle, her geçen gün artan e-ticaret satışlarını promosyon günleri de düşünürsek tesis ve teknoloji yatırımı bu sektörler için kaçınılmazdır.

Yatırım kararlarını etkileyen diğer kriterler arasında iş gücü maliyetleri de önemli rol oynamaktadır. Makinalaşma sadece saatlik kapasiteyi artırmakla kalmayıp daha az iş gücü ile çalışmayı sağlar. Makinalaşmanın diğer bir avantajı da insandan kaynaklı hataların ortadan kaldırılmasını sağlamasıdır. Özellikle e-ticarette, müşteri memnuniyetini düşünerek hatasız gönderi sağlamanın öneminin de yatırım kararlarında etkili olduğunu görmekteyiz.

Depolarda ve lojistik alanında ki çözümlerimiz :

Son kilometre lojistiğinin, e-ticaret ve kargo firmaları için operasyonlarının en önemli noktası olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu alanda yapılacak yatırımların bu firmalara doğrudan geri dönüşü olacaktır. Doğru, ekonomik, verimli, uzun ömürlü bir yatırım kararının verilmesinde deneyimimiz ve çözümlerimizle katkı sağlıyoruz. Çözümlerimiz arasında her türlü yüksek ve orta kapasiteli otomatik ayrıştırma sistemleri, konveyörler, teleskopik konveyörler ve dikey taşıma çözümleri bulunmaktadır. Ama asıl önemli olan bu çözümlerimizi; mühendisliği, üretimi, montajı, yazılımı ve otomasyonu dahil anahtar teslim olarak sağlıyor olmamızdır.