logo
Malzeme transfer konveyör sistemleri, Makina imalatı, palet transfer konveyörleri, Palet yük asansörleri ve Sorter ayrıştırma sistemleri imalatı alanlarında hizmet vermekteyiz.

Sorter Otomasyon

Palet Yük Asansörü İmalatı

Konveyor İmalatı

İletişim

90 532 692 22 10

info@fabrika-otomasyon.com

Papatya2 Residence Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 1993.sok K:12 D:240 Esenyurt, Beylikdüzü, İSTANBUL

90 532 692 22 10

Top

Palet Transfer ve Palet yük Asansörleri

Palet Asansörleri, paletli yüklerin katlar arasında taşınması amaçlı kullanılmaktadır. Yükün miktarı palet ebatları ve kat yüksekliğine uygun olarak dizayn edilmektedir. Palet asansörlerinin giriş ve çıkışlarında mutlaka yük giriş ve çıkışını sorunsuz sağlamak için asansörle koordineli çalışan konveyör sistemleri bulunmaktadır. Rulolu veya zincirli konveyörlerin uzunlukları en az 1 paletlik olup daha fazlası için firmanın yerleşim ve stoklama alanına göre değişebilir.

Firmamız 15 yıla yakın süredir sektöründe lider firmalara palet yük asansörü imal etmiş ve kurmuştur. Müşterinin ihtiyacına göre palet asansörü ölçüleri, çalışma kapasitesi tek paletmi çift paletmi taşıyacağı ve asansör statikleri hesaplanarak ihtiyaca uygun asansör projesi hazırlanır ve imalatı yapılır.

Yük asansörlerinde sürekli kesintisiz çalışma önemlidir. Bu kapsamda yapmış olduğumuz yük asansörlerinde kullandığımız motor, sürücü, redüktör, rulo, sensör gibi tüm ekipmanlar avrupada sektöründe lider firmaların ürünleridir. 

palet yük asasnörü alt kat
palet yük asansörü
palet asansörü
palet

Üretimi Yaptığımız Palet ve Yük Asansörleri Özellikleri

  • Ağır yüklere karşı dayanıklı sistemlerdir.
  • Sessiz motor sistemleri tercih edilmektedir
  • Bakım ihtiyaçları az olan mekanik parçalardan oluşmaktadır.
  • Sistem içerisinde kullanılan rulman grupları ve makara sistemleri uyum içerisinde çalışmaktadır.

Projelendirme ve İhtiyaç Tespit Aşamaları

Her işletme için ve kullanım amacına göre ihtiyaç olan palet ve yük asansörleri değişkenlik göstermektedir. Yerinde tespit hizmetimiz ile taşınması yapılacak paletlerin ağırlık kontrolleri yapılmaktadır.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve ölçülerde Palet ve Yük Asansör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

Palet asansörlerimiz

  • Palet asansörleri ile tekli ya da çoklu şekilde her türlü paletin katlar arası transferi yapılabilmektedir.
  • Merkezi kontrol sayesinde farklı katlardaki konveyör hatları arasında manuel olarak herhangi bir müdahalede bulunmadan asansörü kullanmak mümkündür.
  • Yüksek taşıma kapasitesi ve hızı sayesinde operasyonel verimlilik sağlar.
  • Elektronik otomasyon kısmında PLC olarak Siemens S71500 serisi fail safe ve redundant PLC ler kullanmaktayız. Emniyetin sağlanması asansörde olmazsa olmaz en önemli unsurdur.