logo
Malzeme transfer konveyör sistemleri, Makina imalatı, palet transfer konveyörleri, Palet yük asansörleri ve Sorter ayrıştırma sistemleri imalatı alanlarında hizmet vermekteyiz.

Sorter Otomasyon

Palet Yük Asansörü İmalatı

Konveyor İmalatı

İletişim

90 532 692 22 10

info@fabrika-otomasyon.com

Papatya2 Residence Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 1993.sok K:12 D:240 Esenyurt, Beylikdüzü, İSTANBUL

90 532 692 22 10

Top

Konveyor Sistemleri

Konveyör transfer sistemleri

Ürün transferi ve konveyör uygulamalarında uzun yıllara dayanan tecrübelerimiz ile sektörlere hizmet vermekteyiz. Her türlü konveyör taşıma transfer ihtiyaçlarınız için bizle iletişime geçebilirsiniz. İmalatını yaptığımız ürün taşıma konveyör tipleri ve özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bantlı Konveyörler

Bantlı konveyörler bir çok farklı uygulamalar için dizayn edilebilir olup, yaygın olarak kullanılmaktadır. Taşınacak ürünün özelliğine, şekline ve yapısına  göre değişik özelliklerde bantlar mevcuttur. (PVC, Kauçuk, Silikon, Teflon, PU, vb.) İşletmenin proses yapısına uygun değişik geometrik şekillerde konveyör hatlarının tasarlanması mümkündür. Kullanım amacına göre Paslanmaz çelik, Aluminyum şaseli olarak üretilebilmektedir.

Zincirli Konveyörler

Zincirli konveyör, paletli ürünleri taşımada kullanılır. Zincirli konveyörler ağır yüklerde ve değişik hatlarda kullanılabilir. Yan yana 2 veya 3 kanallı olmak üzere imal edilen zincirli konveyörler palet transferini ideal şekilde sağlar. Kullanım amacına göre değişik modellerde üretimi yapılabilmektedir.

– Düz Zincirli Konveyörler
– Akümülasyonlu Zincirli Konveyörler
– Çift Hızlı Zincirli Konveyörler
– Rulolu ve Zincirli Konveyörler

Rulolu Konveyörler

Rulolu Konveyörler, genel olarak fabrika içerisinde makina ve montaj hatlarında malzemelerin ya da parçaların birbirine aktarılması için kullanılmaktadır. Ayrıca koli biriktirme, depolama ve paketlemede verimi artırma amacıyla kullanılır. Normal tiplerde tahrik boydan boya tek sıra zincir ile, ağır tiplerde ise 2 sıra zincir ile dişli üzerine sarılarak rulodan ruloya güçlü bir tahrik sağlanmaktadır. Ruloların aralığından faydalanarak kaldırma, döndürme, yön değiştirme için gerekli ekipmanlar rahatlıkla araya monte edilebilmektedir. Rulolu konveyörler avare veya tahrikli rulolu olarak üretilirler. Tahrikli ruloları ve zincirli sistemleri ile özel bir uygulama gerek-tirmeden iki tona kadar ürünleri sorunsuz taşıma kapasitesine sahiptirler. Tahrikli Rulolu sistemler 90° yada, 180° dönüş konveyörleri olarak imal edilebildiği gibi yine 90° ve 180° aktarma sistemlerine uygun olduğundan üretim hatlarında ve fabrika otomasyonlarında yaygın olarak kullanılabilmektedir.

Bantlı dönüş Konveyörleri

Bantlı dönüş konveyörleri, paketli ve ya açık ürünlerin yön değiştirmesi gereken durumlar için tasarlanmış konveyörlerdir. Uygulama yerlerine göre modüler, bantlı, bıçak sırtı, rulolu ya da avare rulolu üretilebilir. Ürünlerin taşınmasında karşılaşılan dönüş ve eğimli çıkış problemlerini çözmek için uygundur. 20, 30, 45, 60, 90, 135 ve 180 derecelik açılarda imal edilebilir. Konveyör hızı sabit ya da ayarlı olabilir. Hız ayarı invertör ile sağlanır.Tamamen paslanmaz şaseli veya normal sac üzeri boyalı gövde yapılabilir. PVC veya PU bantların ortam şartlarına göre, (yağlı ortam, asidik ortam) uygun tipleri vardır.

Sabit Teleskopik Bant Konveyör

Sabit Teleskopik bant konveyörler, yükleme ve boşaltma operasyonlarında tek bir rampadan hizmet vermek için dizayn edilmişlerdir:

Teknik Spesifikasyonlar

– Düz PVC bant, 2 kat

– Bant Hızı: 30m/dakika (operatör hızına bağlı olarak artırılabilmektedir.)

– Ön panel aydınlatma: Konveyör önüne yerleştirilmiş LED aydınlatma

– Çalışma saati ölçümü: Ana kontrol panelinde konveyörün toplam çalışma süresi takip edilir. Servis süresi geldiğinde panelde bir uyarı görünecektir.

– Sesli Uyarı: Bant çalışmaya başlarken operatör sesli sirenle uyarılır.

– Çarpma önleyici: Ön panele yerleştirilmiş sensörlü bir şerit sayesinde konveyörün bir engele değmesi durumunda otomatik olarak geri çekilmesi

– Koruma plakası: 5mm kalınlığındaki plaka ile konveyörün önünde ürünlerin atılırken oluşturabileceği hasarlar önlenmiş olur.

– Konveyör çalışma ve durma işlemlerinin yavaş yavaş gerçekleşmesini sağlayan invertör.

– Zincir sensörleri: Ana şasiye yerleştirilmiş sensörler sayesinde zincirde bir gevşeme oluşursa, konveyör otomatik olarak durarak oluşacak bir zararı önler.

– EN619 a uygun olarak tüm konveyör bölümlerinin altı tamamen kapakla kapatılmış olup, operatörlerin konveyör içindeki hareketli parçalara değerek olası bir kazaya sebep olmaları önlenir.

– Yüksek şasi (yükleme rampası yoksa) imkanı

– Sistemin arkasını işletme içi konveyörlerle bağlama imkanı

– Bir konveyörün birden çok kapı/rampaya hizmet verebilmesi için hareketli şasi opsiyonu

– Acil duruş düğmesi: Ön panelde 1 adet , yanlarda 2 adet

– Kontrol düğmeleri (ön panelde) : Start/Stop düğmeleri

– Uzatma düğmesi

– Geri çekilme düğmesi

– Uzama/Kısalma hızı: 15m/dakika

– 5000-8000 mm ana şasi, 7000-15000mm uzatma, 600-800mm genişlik opsiyonları

– 415V, 3PH+E, 20A

– Kontrol Voltajı 24V DC

– Kapasite 50kg/m (100kg/m olarak özel üretim mümkündür.)

Modüler Bant ve Diğer Konveyörleri

Modüler Bant Konveyörleri, Birbirine eklenen baklalar ile oluşturulan bant kullanılarak yapılan konveyörlerdir. Bandın eklemeli olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Taşınacak yüke ve prosese göre, farklı dizaynda ve değişik malzemeden üretilmektedir. Yıkama ve soğutma hatlarında tercih edilir.

Tipleri

– Düzgün Doğrusal Modüler Bantlı Konveyörler
– Dönüşlü Modüler Bantlı Konveyörler
– Eğimli, Paletli Modüler Bantlı Konveyörler

Teknik Spesifikasyonlar

Bant hızı: 30 m/dakika
Taşıma kapasitesi: 300 kg/m

Öçüler

Genişlik: 50 – 5.000 mm

Opsiyonlar

Şasi: Çelik, Paslanmaz, Aluminyum
Bant tipi: Plastik modüler bant